Naše technoložka Hana Nykodymová hodnotila mladé pekaře v soutěži Pekař Junior

Naše technoložka Hana Nykodymová hodnotila mladé pekaře v soutěži Pekař Junior 2560 1707 administrator

V Kladně se minulý měsíc konal 25. ročník soutěže Pekař roku 2023 junior, pořádaný organizací Svaz Pekařů. Zúčastnilo se ho deset soutěžících z potravinářských škol z celé České republiky. Soutěžící museli ukázat své schopnosti při pečení pšenično-žitného chleba, běžného i vícezrnného pečiva, vánoček i tradičních chodských koláčů.

Hodnotící komise, ve které udsedla i naše technoložka Hana Nykodymová, se zaměřovala na dovednosti, manuální zručnost, nápaditost a originalitu zpracování. Vítězkou soutěže se stala Adéla Šimková ze školy SŠ Brno, Charbulova, která získala 263 bodů. Druhé místo jen těsně mobsadila Zuzana Špetlová ze školy SŠ gastronomie a služeb, Nová Paka s 262 body, a na třetím místě se umístila Veronika Hermanová ze školy SŠ prof. Zd. Matějíčka, Ostrava s 233 body.

Vítězové soutěže dostali pozvání navštívit pekárnu Backaldrin v rakouském Astenu. Tato odměna za výkon v soutěži bude pro vítěze skvělou zkušeností, kde se budou moci seznámit s novinkami v oboru a získat cenné rady a tipy od odborníků.

Soutěž Pekař roku 2023 junior ukázala, že mladí pekaři mají potenciál stát se profesionály v oboru. Gratulujeme vítězům a těšíme se na další ročníky této skvělé soutěže.