Příběh značky: Maquinaria Viñas

Příběh značky: Maquinaria Viñas 1800 444 administrator

V naší nové blogové sérii vám představíme značky, které najdete v naší nabídce, a jejich příběhy. Při hledání jedinečných a inovativních pekařských strojů se dnes vydáme do španělské Barcelony. Prvním partnerem, se kterým vás seznámíme, je totiž rodinná firma Maquinaria Viñas s více než třicetiletou historií. Jejich příběh je příkladem neustálého inovačního ducha a oddanosti kvalitě, který nás velmi oslovil.

30 let zkušeností

Společnost Maquinaria Viñas má za sebou více než tři desetiletí zkušeností v oblasti výroby pekařských strojů. Tato dlouhá historie v oboru ji činí jedním z předních hráčů na trhu. Začali jako rodinný podnik a rodinnou atmosféru se jim podařilo uchovat i po dlouhá léta růstu a expanze.

Flexibilita a Kvalita jako ručně dělaná

Klíčovou vlastností strojů Maquinaria Viñas je zaměření na jemné zpracování těsta. Díky technologii Plaff Plaff H20 je zpracování těsta dokonale bezstresové. Kvalita výsledného pečiva je taková, kterou byste dosáhli při ruční výrobě. Jejich stroje nepracují s extruzí těsta a nevytlačují z něj plyny vzniklé při zrání. 

Maquinaria Viñas vyrábí zcela individualizované stroje, které uspokojí potřeby různých typů klientů. Od řetězců pekáren a cukráren, přes velké potravinářské firmy až po distributory pečiva pro vybrané restaurace. Jejich automatické stroje dokáží pracovat s vysoce hydratovanými těsty (až 95%) a specifickými moukami včetně bezlepkových.

Široká škála produktů

Maquinaria Viñas vyrábí tvarovací linky pro různé druhy pečiva: rustikální chléb, ciabatta, kulatý chléb, bezlepkové pečivo, bagety, pizza, pita chléb, hamburgerové bulky, croissanty, twisstery, výrobky z listového těsta a mnoho dalšího. Jejich stroje jsou navrženy tak, aby rostly společně s potřebami klienta, a to díky modulárnímu systému, který umožňuje připojovat další moduly a přidávat nové typy výrobků.

Filozofie Maquinaria Viñas

Filozofie společnosti Maquinaria Viñas spočívá ve všestrannosti, modularitě a kvalitě výsledného produktu. Jejich technická podpora před i po prodeji je nezbytným prvkem pro uspokojení potřeb klienta. V jejich testovací laboratoři můžete testovat své suroviny a konfigurovat stroje tak, aby co nejlépe vyhovovaly vaší produkci. A až budete mít stroje v provozu, budete mít k dispozici spolehlivý servis, buď na místě, nebo na dálku.

Historie firmy

Společnost Maquinaria Viñas byla založena v roce 1994 v Barceloně Josepem Marií Viñasem, který měl více než 30 let zkušeností v oblasti pekařských a cukrářských strojů. Jeho odvážný a podnikavý duch položil základy značky na světovém trhu, vedle velkých mezinárodních společností. Později se k němu přidal jeho syn Sagar Viñas, který přinesl své inženýrské dovednosti a obchodní schopnosti, což vedlo k růstu společnosti a jejímu upevnění na mezinárodním trhu. 

Chcete technologii vidět na vlastní oči?

Pokud máte zájem vidět technologii Maquinaria Viñas v provozu a zjistit, přijeďte nás navštívit na veletrh IBA v Mnichově, který se koná 22.-26. října. Naši partneři z Maquinaria Viñas vystaví své nejnovější stroje a rádi vám ukážou, jak mohou zvýšit kvalitu a produktivitu vaší výroby. Pro více informací si přečtěte náš předchozí článek