Náš příběh

Melvia vznikla při mém studiu na vysoké škole. Jezdila jsem tehdy jako hosteska na pekařské veletrhy s firmou J4, ve které pracoval můj otec. Díky tomu jsem si vytvořila dokonalý přehled o pekařské strojařině a nasbírala první kontakty. Protože oborem mého studia byl mezinárodní obchod, zdálo se mi jako dobrý nápad, vyzkoušet nově nabyté znalosti v praxi. Takže jsem začala s exportem pekařských strojů do rusky mluvících zemí. Většinou se jednalo o komplexnější projekty výrobních celků, kdy zákazníci potřebovali pomoc v komunikaci s dodavateli, koordinaci projektu, zajištění přepravy, vyclení, montáže … a to byla moje parketa. Jednoho dne jsem se jela podívat na kvasové hospodářství do referenční pekárny. To bylo moje seznámení s firmou Isernhager a jejich metodou výroby kvasu. Z této technologie jsem byla nadšená, protože spojovala výhody tradiční pekařské výroby a současné strojní vybavení. A to byl začátek naší spolupráce. Když došlo ke spojení Isernhageru s Diosnou, nabídka na zastoupení Diosny v ČR pro mě byla z těch, které se neodmítají. Diosna je pro mne srdcová záležitost – jejich hnětače jsou v první řadě to nejkvalitnější, co je k dostání. Navíc lakované hnětače s pevnou díží jsou jednoduše krásné – ještě z dob, kdy se konstruktéři strojů zabývali i designem. To už se dnes nevidí.

Dnes má Melvia v portfoliu několik renomovaných a perspektivních výrobců pekařských strojů. Záměrně říkám několik a ne mnoho. Naším cílem totiž není zastupovat kohokoliv. Chceme nabídnout českým pekařům stroje, které jsou jedinečné, inovativní, nebo vynikají kvalitou. Chceme mít jistotu, že náš dodavatel sdílí naši vášeň pro pekařinu, stejně jako naši zákazníci pekaři. Protože dodávkou stroje naše práce nekončí. Chceme být partnerem pro kohokoliv, kdo sdílí naši vášeň pro pekařinu. Rádi vidíme, když se našim zákazníkům dobře daří a je pro nás potěšením být jim nápomocni.

Naše vize

Dodáváme pekařům moderní strojní vybavení fungující v souladu s tradičními řemeslnými postupy. Jsme tady, aby se pekařské řemeslo neztratilo v moderním světě. Protože milujeme dobrý chleba.

Jsme tady, aby se pekařské řemeslo neztratilo v moderním světě.

Vitalie Dalecká

Vita je pravou odbornicí jak v pekařském řemesle, tak ve vedení celého týmu. Stará se o spokojenost všech zákazníků, za kterými cestuje do celého světa. V kanceláři jí s prací pravidelně pomáhá její čtyřnohá společnice Erička.

Pavel Poláček

Pavel je naším odborníkem ve všech technických otázkách. Jen na území Běloruska pečou chleba na více než čtyřiceti automatických pekařských linkách, na jejichž projektech se podílel. Další desítky z nich fungují v Rusku, Mongolsku a Gruzii. Od roku 2020 je jednatelem naší společnosti po boku své dcery Vity. Když mu zbude trocha volného času, rád se věnuje svým domácím kutilským projektům.

Hana Nykodymová

Hanka, stejně jako její tatínek, učila na pardubické potravinářské průmyslové škole mladé pekaře. Po příchodu do naší firmy se stará, aby ve všech českých pekárnách pekli kvalitní produkty. Dokáže vám pomoci s výrobou od mouky až po voňavé a křupavé pečivo.

Ladislav Jezdinský

Láďa se stará o kontakt se zákazníky a pomáhá jim s vybavením jejich pekáren. Pokud zrovna svým humorem nebaví kolegyně v kanceláři, tak dohlíží na vyřizování objednávek. Jako všestranný sportovec dokáže s chladnou hlavou vyřešit každý problém.

Kateřina Junková

Katka drží na uzdě byrokracii v celé firmě. Kromě důležitých smluv se stará o to, aby všem bylo všechno doručeno včas a to od strojů až po kávu v naší kanceláři. Po práci má navíc dostatek energie k vedení kynologického spolku.

Chceš být součástí našeho týmu? Pro talenty máme vždy dveře otevřené!

 • Osobní asistent(ka) jednatelky

  Vitalie Dalecká, jednatelka naší společnosti, se po mateřské chystá skočit zpět do pracovního procesu a hledá svoji pravou ruku! (a to doslova, protože ve skutečnosti je opravdový levák 😃) Tvojí pracovní náplní bude především komunikace, plánování a organizování. Budeš vyřizovat její emaily, domlouvat schůzky, připravovat podklady, vytvářet, kontrolovat a upravovat prezentace nebo promýšlet s ní marketingovou strategii naší firmy. Někdy jí pomůžeš vyřídit osobní záležitosti, třeba uvařit kafe nebo vyřídit pochůzky. Spolu s vámi bude v kanceláři roční batole, které budeš občas muset zabavit nebo povozit v kočárku. Uchazeči s pozitivním vztahem k dětem budou mít tedy výhodu 🙂

  Náplň práce bude především:

  • Výpomoc při práci jednatelky (marketing, řízení projektů, jednání s důležitými partnery společnosti)
  • vyřizování emailů a telefonátů,
  • příprava podkladů, prezentací,
  • administrativní pochůzky,
  • plánování schůzek a kalendáře.

  Od uchazeče očekáváme:

  • Místo práce Praha / Milovice
  • angličtina alespoň B2
  • časová flexibilita
  • komunikativnost
  • schopnost samostatně řešit problémy
  • zodpovědnost
  • pečlivost a spolehlivost
  • řidičský průkaz.

  Pokud tě pracovní pozice zaujala, pošli životopis a krátký motivační dopis na emailovou adresu melvia@melvia.eu.

  Nástup ihned. Pracovní doba dle potřeby (cca 2x týdně půl dne + podle aktuální potřeby).

 • Údržbář / správce areálu

  Pro nově vznikající zázemí firmy v Milovicích, které je před rekonstrukcí, hledáme fyzicky zdatného, spolehlivého pracovníka na pozici Údržbář / správce areálu.

  Náplň práce bude v nejbližší době především:

  • vyčištění částečně zastavěného areálu od nepotřebných železných, betonových,dřevěných a jiných materiálů, třídění těchto materiálů a jejich příprava na odvoz,
  • vyčištění od náletových dřevin, keřů, travního porostu,
  • příprava dvou starých rozlehlých budov na zahájení rekonstrukce, jejich vyklizení,
  • drobné zednické a zahradnické práce,
  • jiné práce dle aktuální potřeby a dohody.

  Od uchazeče požadujeme spolehlivost, samostatnost, trestní bezúhonnost doloženou výpisem z rejstříku trestů. Nabízíme pracovní poměr se smluvním závazkem na dobu určitou, který může být v případě spokojenosti obou stran prodloužen, či následně změněn na dobu neurčitou, s odpovídajícím platovým ohodnocením.Do budoucna je předpoklad pokračování spolupráce při rekonstrukci areálu, i po ní, jako údržbář a správce nemovitostí a přilehlých pozemků.

  Kontaktovat nás můžete na tel. 778 014 774, nebo na emailu melvia@melvia.cz.

 • Projektant / Konstruktér

  Hledáme specialistu na pozici projektanta a konstruktéra, který bude mít na starost projektování kompletních pekařských linek a konstrukci jednotlivých zařízení.

  Náplň práce bude především:

  • příprava technické a výkresové dokumentace
  • návrh konstrukce zařízení dle individuálních požadavků
  • komunikace s obchodníky, příprava technických a výkresových podkladů pro nabídky a zakázky

  Od uchazeče očekáváme:

  • ukončené alespoň středoškolské vzdělání technického zaměření
  • zkušenost s konstrukcí v programu AutoCAD podmínkou, znalost konstrukce ve 3D programech výhodou
  • velmi dobrá orientace ve výkresech, technické myšlení, inovativnost a kreativitu
  • pečlivost, samostatnost a spolehlivost
  • schopnost zapojit se do týmu, efektivně komunikovat a spolupracovat s kolegy
  • angličtina na dobré úrovni

  Nabízíme částečný pracovní poměr se smluvním závazkem na dobu určitou. V případě spokojenosti obou stran může být prodloužen nebo změněn na dobu neurčitou. Základními benefity jsou pracovní notebook a mobilní telefon, flexibilní pracovní doba.

  Pokud Vás naše nabídka zaujala, zašlete nám svůj životopis a krátký motivační dopis. Kontaktovat nás můžete na tel. 778 014 774, nebo na emailu melvia@melvia.cz.

Nevyhovuje Ti ani jedna z výše uvedených pozic? Nevadí! Pošli nám svůj životopis a pár vět o tom, proč bys s námi chtěl/a spolupracovat na melvia@melvia.eu!