Náš příběh

Melvia vznikla při mém studiu na vysoké škole. Jezdila jsem tehdy jako hosteska na pekařské veletrhy s firmou J4, ve které pracoval můj otec. Díky tomu jsem si vytvořila dokonalý přehled o pekařské strojařině a nasbírala první kontakty. Protože oborem mého studia byl mezinárodní obchod, zdálo se mi jako dobrý nápad, vyzkoušet nově nabyté znalosti v praxi. Takže jsem začala s exportem pekařských strojů do rusky mluvících zemí. Většinou se jednalo o komplexnější projekty výrobních celků, kdy zákazníci potřebovali pomoc v komunikaci s dodavateli, koordinaci projektu, zajištění přepravy, vyclení, montáže … a to byla moje parketa. Jednoho dne jsem se jela podívat na kvasové hospodářství do referenční pekárny. To bylo moje seznámení s firmou Isernhager a jejich metodou výroby kvasu. Z této technologie jsem byla nadšená, protože spojovala výhody tradiční pekařské výroby a současné strojní vybavení. A to byl začátek naší spolupráce. Když došlo ke spojení Isernhageru s Diosnou, nabídka na zastoupení Diosny v ČR pro mě byla z těch, které se neodmítají. Diosna je pro mne srdcová záležitost – jejich hnětače jsou v první řadě to nejkvalitnější, co je k dostání. Navíc lakované hnětače s pevnou díží jsou jednoduše krásné – ještě z dob, kdy se konstruktéři strojů zabývali i designem. To už se dnes nevidí.

Dnes má Melvia v portfoliu několik renomovaných a perspektivních výrobců pekařských strojů. Záměrně říkám několik a ne mnoho. Naším cílem totiž není zastupovat kohokoliv. Chceme nabídnout českým pekařům stroje, které jsou jedinečné, inovativní, nebo vynikají kvalitou. Chceme mít jistotu, že náš dodavatel sdílí naši vášeň pro pekařinu, stejně jako naši zákazníci pekaři. Protože dodávkou stroje naše práce nekončí. Chceme být partnerem pro kohokoliv, kdo sdílí naši vášeň pro pekařinu. Rádi vidíme, když se našim zákazníkům dobře daří a je pro nás potěšením být jim nápomocni.

Naše vize

Dodáváme pekařům moderní strojní vybavení fungující v souladu s tradičními řemeslnými postupy. Jsme tady, aby se pekařské řemeslo neztratilo v moderním světě. Protože milujeme dobrý chleba.

Jsme tady, aby se pekařské řemeslo neztratilo v moderním světě.

Vitalie Štěpánková

Vita je pravou odbornicí jak v pekařském řemesle, tak ve vedení celého týmu. Stará se o spokojenost všech zákazníků, za kterými cestuje do celého světa. V kanceláři jí s prací pravidelně pomáhá její čtyřnohá společnice Erička.

Hana Nykodymová

Hanka, stejně jako její tatínek, učila na pardubické potravinářské průmyslové škole mladé pekaře. Po příchodu do naší firmy se stará, aby ve všech českých pekárnách pekli kvalitní produkty. Dokáže vám pomoci s výrobou od mouky až po voňavé a křupavé pečivo.

Ladislav Jezdinský

Láďa se stará o kontakt se zákazníky a pomáhá jim s vybavením jejich pekáren. Pokud zrovna svým humorem nebaví kolegyně v kanceláři, tak dohlíží na vyřizování objednávek. Jako všestranný sportovec dokáže s chladnou hlavou vyřešit každý problém.

Kateřina Blahútová

Katka drží na uzdě byrokracii v celé firmě. Kromě důležitých smluv se stará o to, aby všem bylo všechno doručeno včas a to od strojů až po kávu v naší kanceláři. Po práci má navíc dostatek energie k vedení kynologického spolku.

Chceš být součástí našeho týmu? Pro talenty máme vždy dveře otevřené!

Aktuálně hledáme spolupracovníky na pozice řidičservisní technik.

Nevyhovuje Ti ani jedna z výše uvedených pozic? Nevadí! Pošli nám svůj životopis a pár vět o tom, proč bys s námi chtěl/a spolupracovat na melvia@melvia.eu!