Melvia staví nové kanceláře a výrobní závod v Milovicích

Melvia staví nové kanceláře a výrobní závod v Milovicích 2560 1701 administrator

Před lety se nám naskytla příležitost koupit areál v bývalém vojenském prostoru Milovice Mladá. Pozemek jsme tehdy kupovali jako výhodnou investici. Naše firma byla maličká a pro náš provoz nám bohatě stačily kanceláře v Poděbradech. O vlastní výrobě se nám ani nezdálo. Za několik let prošel zarostlý areál se zchátralými stavbami proměnou k nepoznání. Momentálně dokončujeme kancelářskou budovu v přední části areálu. Letos nás čeká kolaudace a stěhování. Větší, výrobní budova bude následovat záhy.

Pro kompletaci výrobních linek, které dodáváme, konstruujeme specifická zařízení. Podíl součástí námi dodávaných pekařských linek, které vyrábíme ve vlastní režii, výrazně vzrostl. Od jednoduchých dopravníků jsme se posunuli k vlastním průběžným kynárnám typu „paternoster“, spirálovým dopravníkům, zařízením pro osazování pecí, vyřazovacím dopravníkům, zásobníkům pro formy a spoustě dalších položek. Od konkurence nás odlišuje promyšlený design detailů zařízení, které vytváříme dle specifik daného projektu. Například přesazovací dopravníky pro linku na toastový chléb jsou vymyšlené tak, že mají úchop pro každou formu. Netlačí tedy řadu forem, ale každou formu jednotlivě. Tlak je tak rozložen rovnoměrně a nedochází k nadměrnému opotřebení a deformaci forem, které jsou na začátku řady. Jedná se o banální maličkosti, které však zákazníkům urychlují návratnost investice.

Promyšlené detaily a chytré inovace ukrývají i naše kanceláře, ačkoliv se jedná o rekonstrukci starých budov. Například zavěšená fasáda z keramických panelů nebo osvětlení kanceláří světly od značky Artemide, které poskytují optimální světelné podmínky pro práci. Vytápění areálu jsme nahradili tepelným čerpadlem místo původně zamýšleného plynového kotle. Střechy budov plánujeme osadit fotovoltaickými panely, abychom byli maximálně energeticky soběstační. Řídili jsme se stejnými principy jako při navrhování našich linek. Snažili jsme se maximálně využít existující budovy.

I u našich zákazníků se často setkáváme s tím, že je potřeba natěsnat linku do starých komplikovaných prostor. Mnohdy je to výzva a postavit novou halu na zelené louce by bylo samozřejmě jednodušší. Jsme si však vědomi faktu, že trend zastavování polí novými výrobními halami je dlouhodobě neudržitelný. A proto i v našem sídle prezentujeme odpovědný přístup k životnímu prostředí s využitím moderních technologií.