Fermentor A300H – A500H Ecoline Comfort

A300H – A500H Ecoline Comfort – fermentor pro přípravu zápar a AromaStück® vybavený čerpadlem pro komfortnější vypouštění a dávkování.

 • Tříplášťový fermentor z nerezové oceli, medium – voda
 • Nevyžaduje instalaci
 • Míchadlo se stěrkami stěn a dna nádoby
 • Ovládací panel s PLC a dotykovou obrazovkou pro uložení až 5 receptur pro nastavení teploty a doby fermentace
 • Pnící otvor s víkem DN 400 s koncovým spínačem
 • Přívod vody manuálním kulovým ventilem, odvzdušňovací ventil, výpusť s kulovým ventilem DN 65
 • Výkonné čerpadlo pro dávkování
 • Dávkovací trubice s ohybem 180°
 • Volitelně: A 300 H dostupný také bez čerpadla (A 300 H Ecoline)

A300H – A500H Ecoline Comfort – fermentor pro přípravu zápar a AromaStück® vybavený čerpadlem pro komfortnější vypouštění a dávkování.

Fermentor je vybaven intuitivním ovládacím panelem pro regulaci doby fermentace a dávkovaného množství s možností uložení až 5 receptur. Speciálně tvarovaný míchadlo zabraňuje vytváření hrudek, se stěrkami  proti ulpívání a zasychání zbytků na stěnách a dnu nádoby. Může být využit pro zápary a AromaStück® zápary do výtěžnosti TA 300 (mouka) nebo TA 400 (zrniny). Fermentor je možné dodat i v ekonomické verzi bez čerpadla pro vypoštění.

Společně se zakoupením stroje získáváte možnost nákupu aromastartéru a technologickou podporu zdarma.

AromaStück® je typický produkt vyráběný novou technologií, kdy jsou žitná mouka a startér rozmíchány s vodou (TA300 = poměr mouka : voda 100 : 200) a zahřáta v zařízení po dobu 3 hodin na 65 °C. Tímto procesem se dosáhne hnědého přírodního zabarvení AromaStück® a významné sladko sladové chuti. Toho je docíleno především kvůli tvorbě maltózy v průběhu enzymatické reakce, která probíhá v produkční fázi procesu. Díky enzymatickému procesu a zahřátí směsi též dochází k vyšší absorbci vody a jejímu pevnému navázání.

Výhody použití aroma technologie

 • Prodloužení čerstvosti
 • Výrazné aroma a chuť
 • Možná kombinace s dalšími předstupni
 • Vyšší dosahované výtěžnosti
 • Tvorba unikátních receptur
 • Stabilita aroma směsi 24 hodin bez chlazení, 48 hodin s chlazením

AromaStück® s moukou a celým zrnem

Stejným způsobem může být připraven AromaStück® se záměnou mouky za šroty, celé zrno či olejniny jako je soja, len, sezam atd. V případě použití celých zrn je důležité po produkční fázi zvýšit teplotu na  85°C pro kompletní změknutí a dobré navázání vody i středem zrna.

Fermentace mouky s přidáním zrnin a olejnin za zvýšené teploty pro výrobu Aroma zápar je jedinečným způsobem pro obohacení sortimentu výrobků o vlastní originální receptury. Pomocí technologie Aroma můžeme zvýšit výtěžnost finálních výrobků tak, že při přípravě Aroma stupně použijeme 1 díl suchých komponentů ke 2-3 dílům vody. Do Aroma stupňů lze kromě žitné mouky přidávat zrniny a olejniny, které vaříme při teplotě 85°C. Tento postup zajistí kompletní změknutí zrna a dobré navázání vody až jeho středem. Proces výroby Aroma zápar zajistí tvorbu škrobového mazu, takže výsledný produkt má hustou medovou konzistenci. Voda je ve výsledném výrobku stabilní a pomalu se uvolňuje až několik dní. Proto je pečivo s použitím aroma zápar dlouho čerstvé a vláčné a navíc lépe stravitelné díky štěpení škrobů při fermentaci.

Chcete vyzkoušet umění fermentace ve Vaší pekárně? Žádný problém!
Rádi Vám půjčíme fermentor a můžete využít zkušeností našeho technologa, který vám pomůže nastartovat fermentaci přímo u vás

A 300 H COMFORT A 500 H COMFORT
Výška 1810 mm 2030 mm
Šířka 1300 mm 1300 mm
Hloubka 1400 mm 1400 mm
Úroveň hladiny 1265 mm 1490 mm
Výška výpustě Variabilní (pomocí dávkovací trubice)
Elektrické připojení 3 Ph/N/PE, 400 V 50 Hz, CEE zástrčka 32 A
Příkon nerezových topných těles 13.50 kW 18.00 kW
Příkon míchacího nástroje 1.50 kW 1.50 kW
Příkon čerpadla 1.50 kW 1.50 kW
Celková hmotnost 600 kg 710 kg
Objem 430 l 650 l
Minimální kapacita 180 kg 300 kg
Maximální kapacita 300 kg 500 kg
Maximální teplota 85 °C 85°C